Kudowa-Zdrój – raj dla miłośników aktywnego wypoczynku

Gdzie jest Kudowa-Zdrój?

Kudowa-Zdrój to miasto uzdrowiskowe, położone na południowym zachodzie Polski, w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, w pobliżu Gór Stołowych i Gór Orlickich. Miasto słynie z leczniczych wód mineralnych, wielu zabytków i urokliwych miejsc. Kudowa-Zdrój to przede wszystkim raj dla miłośników aktywnego wypoczynku. Można tu wybrać się na górską wędrówkę, czy też przejażdżkę rowerową, a zimą pojeździć na nartach.

Co warto zwiedzić Kudowa-Zdrój?

W samym sercu uzdrowiska znajduje się Park Zdrojowy, na terenie którego rośnie wiele wspaniałych okazów drzew, krzewów i innych roślin rodzimych oraz egzotycznych. To właśnie na terenie parku biją źródła leczniczych wód mineralnych. Znajduje się tu również secesyjna Hala Spacerowa, najstarszy barokowy budynek sanatoryjny oraz inne budynki i urządzenia lecznicze. W odległości ok. 1 km od centrum Kudowy, w dolinie rzeki Czermnicy znajduje się wybudowana w barokowym stylu Kaplica Czaszek. W jej wnętrzu znajdują się tysiące czaszek i innych kości zmarłych w czasie epidemii cholery oraz zabitych podczas wojen. W Kudowie-Zdrój nie brakuje też atrakcji dla najmłodszych, którzy z pewnością będą się doskonale bawić w parku linowym, parku rozrywki, muzeum zabawek czy też na krytym placu zabaw. Miasto stanowi doskonałą bazę wypadową w Góry Stołowe. Miłośnicy górskich wędrówek docenią fantastyczne krajobrazy i dotrą do tak znanych miejsc jak Błędne Skały czy Szczeliniec Wielki. Rowerzyści będą zachwyceni gęstą siecią szlaków rowerowych, która łączy się również z trasami po stronie czeskiej.

Kudowa-Zdrój gdzie na narty?

Kudowa-Zdrój jest świetnym miejscem dla narciarzy i snowboardzistów, którzy mogą skorzystać z oferty licznych wyciągów i stoków narciarskich po stronie polskiej i czeskiej. Ośrodki narciarskie znajdują się min. w samej Kudowie, w pobliskim Zieleńcu oraz w Deštné v Orlických horách po stronie czeskiej. Nie ma żadnych problemów z wypożyczeniem sprzętu, czy też wynajęciem instruktora. Poza trasami zjazdowymi jest też rozbudowana sieć narciarskich tras biegowych. Każdy miłośnik białego szaleństwa znajdzie tu coś dla siebie.