Duszniki Zdrój – stara dusza miasta w nowoczesnym wydaniu

Duszniki Zdrój wydają się być miejscowością, w której zatrzymał się czas. Szukając więc odpoczynku od codziennego zgiełku, warto tam zajrzeć i zostać trochę dłużej. Dlaczego? Co warto obejrzeć będąc na miejscu?

Duszniki Zdrój – miasto z duszą i atrakcjami

Duszniki Zdrój mają do zaoferowania wiele atrakcji, które sprawiają, że chce się tam zostać na dłużej. Miasto położone w Województwie Dolnośląskim posiada status uzdrowiska, ze względu na walory wydobywanych tam wód leczniczych. Otoczenie miasta, gdzie można skosztować tych cennych napojów jeszcze bardziej wpływa na zachwyt przyjeżdżających turystów. Dlaczego? Niespotykana, historyczna architektura wznoszących się tam budynków, zieleń i zagospodarowanie przestrzeni, rozpieszczają wszystkie zmysły kuracjuszy i odwiedzających.

Sprawdź koniecznie: noclegi Duszniki Zdrój na Noclegowo.pl 

Duszniki Zdrój – wehikuł czasu

Aby jeszcze bardziej zagłębić się w historię okolicy, warto zwiedzić Dworek Chopina, Ruiny zamku Homole i Muzeum Papiernictwa. Każda z atrakcji oferuje dynamiczne przeniesienie się w czasie i możliwość umiejscowienia się w minionych epokach, aż po prehistorię. Jakim sposobem? Ponieważ szlak turystyczny wiodący na Szczeliniec Wielki oferuje krajobraz, który uformował się wiele tysięcy lat temu, a swoim pięknem zaszczyca turystów do dziś.

Duszniki Zdrój dla narciarzy

Zapaleńcy zimowych sportów mogą skorzystać ze Stacji Narciarskiej Winterpol, która znajduje się w Zieleńcu. To profesjonalny i kompleksowy obiekt stworzony na wzór europejskich, zimowych kurortów.