Atrakcje w Czechach blisko granicy z Polską.

Czechy to bardzo piękny i interesujący kraj, który graniczy od południowo – zachodniej strony z Polską. Jak się okazuje wiele atrakcji można odwiedzić już zaraz po przekroczeniu progu naszego kraju. Państwo to jest idealnym regionem na weekendowy wyjazd ze znajomymi, jak również z całą rodziną. Wypoczynek można zorganizować zarówno w lecie, jak i o każdej innej porze roku. Jakie atrakcje turystyczne warto odwiedzić? Czy pogranicze Polski i Czech zaspokoi ciekawość, potrzeby i oczekiwania turystów?

Czechy atrakcje blisko granicy z Polską

Wyjazd do Czech to dla niektórych mieszkańców naszego kraju przysłowiowy “rzut beretem”. Obywatele przebywający na południu kraju już w kilkadziesiąt minut mogą przekroczyć granice, jak również zacząć zwiedzanie tego słowiańskiego kraju. Tego rodzaju wycieczka nie wymaga specjalnych przygotowań, jak również nie pochłonie całego budżetu domowego. Co zatem warto zobaczyć w niedalekiej odległości od przejścia granicznego? 

Czechy atrakcje blisko granicy z Polską:

  • Ścieżka w Obłokach – to niesamowita atrakcja turystyczna, zapierająca dech w piersiach przygoda, która pozostanie w pamięci na długie lata. Drewniany szlak pnący się w górę zakończony tarasem widokowym, z którego można obejrzeć cudowną panoramę, przyrodę i ogrom taczającego świata. Dla odważnych znajduje się kilka innych atrakcji takich, jak siatkowy punkt widokowy, z którego możliwe jest podziwianie terenu znajdującego się w dole oraz stu metrowa zjeżdżalnia prowadząca prosto pod wejście na drewniana konstrukcję. Drewniany chodnik widokowy znajduje się zaledwie 15 km poza granicami naszego kraju. Aby dostać się do tej cudownego punktu, warto przekroczyć granicę w Boboszowie i kierować się na niewielką miejscowość Dolna Morawa. 
  • Miasta skalne – Skały Adrszpaskie i Teplickie – piękne masywy skalne znajdujące się na terenie Sudetów Środkowych. Potocznie nazywane Miasta skalne to zespół wyjątkowych bloków piaskowca powstałe w wyniku ruchów tektonicznych terenu. Pełna trasa turystyczna tworzy pewnego rodzaju labirynt skalny, na którego terenie znajdują się piękne lasy, potoki i wodospady. Przez oba miasta skalne poprowadzone są szlaki turystyczne o różnym stopniu zaawansowania. 
  • JAVORNIK – JANSKY VRH – 600 letni zamek w północno – zachodnim obszarze Śląska Czeskiego. Obiekt wybudowany przez księcia Bolka I w celu obrony Śląska przed najazdami czeskiego króla Wacława II. Obecnie na terenie zamku znajduje się muzeum historyczne. 
  • Wśród innych ciekawych atrakcji znajdują się również: Zamek w mieście Nachod, VELKE LOSINY, RUINY ZAMKU TROSKY, atrakcja dla aktywnych Park Wodny TATRALANDIA, wiele innych.